Aktualności

13 września 2015

Zapraszam do lektury wywiadu udzielonego stacji TVP.INFO

Medycyna sądowa pod koniec XIX wieku raczkowała, już wiedziano, że każdy z nas ma indywidualne odciski palców, ale jeszcze nie wykorzystywano ich do tego, by udowodnić przestępcy, że to on popełnił zbrodnię.

27 sierpnia 2015

Zapraszam do wysłuchania wywiadu na antenie RMF24

Jest rok 1900. W Dworze w Jeziorach pod Poznaniem trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka.

25 sierpnia 2015

Zapraszam do lektury wywiadu zamieszczonego na blogu Eruany

12 sierpnia miała premierę Zbrodnia w szkarłacie. Wrażeniami z lektury podzieliłam się na krótko przed premierą. Dzisiaj z przyjemnością zapraszam Was do przeczytania wywiadu z autorką kryminałów o Janie Morawskim, Katarzyną Kwiatkowską.

16 sierpnia 2015

Zapraszam do lektury wywiadu zamieszczonego na blogu Małej Pisareczki

Są tacy pisarze, przy których nie można przejść obojętnie. Są takie książki, których po prostu nie sposób nie przeczyć. Są takie historie, które koniecznie trzeba poznać. Dla mnie takim pisarzem jest Katarzyna Kwiatkowska ...

6 sierpnia 2015

Zapraszam do lektury Pytajnika Adama Lesławczyka

Autorka kryminałów retro, tłumaczka Elizabeth Gaskell. Za debiut, – Zbrodnia w błękicie – nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, otrzymała specjalne wyróżnienie zasiadającej w jury Janiny Paradowskiej. Recenzenci przyrównują styl pisania Kwiatkowskiej do Agathy Christie, podkreślając jednocześnie, że jest ona świetną pisarką, a nie tylko naśladowczynią.

6 sierpnia 2015

Zapraszam do wysłuchania audycji w Programie 2 Polskiego Radia

Jak rodził się ten gatunek, na czym polegała praca pierwszych detektywów i skąd się brała popularność ich literackich odpowiedników? Jakim regułom musieli sprostać dawni autorzy i dlaczego dziś w zupełnie innych czasach powstają kryminały w stylu retro - o tym opowiedzą prof. Tadeusz Cegielski (historyk, autor książki "Detektyw w krainie cudów.